Pazartesi, Eylül 20, 2021

Almanya ile Avusturya Küçük Sınır Geçişleri Hakkında

Almanya Bavyera Eyaletinde 21 Mayıs’tan İtibaren Turizm Kısıtlaması Temkinli Açılışa gidiyor

627
Paylaşım
811
Görüntülenme

Korona Salgını Üzerine Bakanlar Kurulu (10 Mayıs 2021)

21 Mayıs’tan itibaren konaklama tesislerinin açılışları ve diğer turist teklifleri / 21 Mayıs’tan itibaren amatör ve amatör topluluklar için provalar / olumsuz testler ve gerekli hijyen konseptleri

10 Mayıs 2021 tarihli kabine toplantısından rapor
10 Mayıs 2021

Corona salgını / 21 Mayıs’tan itibaren konaklama sağlayıcılarının açılışları ve diğer turist teklifleri / 21 Mayıs’tan itibaren amatör ve amatör topluluklar için provalar / negatif testler ve hijyen konseptleri gerekli

Bavyera ve Almanya’daki enfeksiyonların sayısı şu anda sürekli olarak düşüyor. Bu da koruyucu önlemlerin etkili olduğunu ve aşıların işe yaradığını göstermektedir. Bununla birlikte, her gün yeni enfeksiyonların sayısı hala çok yüksektir. Bu, yoğun bakım ünitelerinde yalnızca yavaş yavaş azalmaya başlayan yüksek düzeyde kullanımla ilişkilidir. Üçüncü dalga yavaşladı ama henüz bitmedi. Gevşeme belirtileri artık sürekli olarak görülebiliyor: Özgür Devlet’teki 7 günlük vakalar neredeyse her yerde azalıyor, giderek daha fazla aşı mevcut ve Bavyera’daki günlük aşı sayısı yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. İkinci aşıların sayısı da artıyor: günlük 180.000’e varan son aşılamaların yaklaşık yüzde 20’si ikinci aşılardı. Bunun anlamı: koronaya karşı mümkün olan en iyi koruma.

Bu arka plana karşı, eyalet hükümeti karar verir:

1. Federal Acil Durum Freni gerekliliklerini hesaba katarak ve sabit veya azalan 7 günlük vakanın ilgili bölgede veya ilgili kentsel bölgede 100’den az olması durumunda, aşağıdakiler geçerlidir:

  • Pentekost’un hafta sonundan itibaren konaklama tesisleri (örneğin oteller, tatil evleri, misafir evleri, gençlik yurtları ve kamp alanları) turistik amaçlı açılabilir. Konaklama tesislerine 21 Mayıs 2021 Cuma günü ulaşım mümkündür. Bunun ön koşulu, misafirlerin varışta ve 48 saatte bir maksimum 24 saat önce yaptıkları negatif korona testidir (PCR testi, POC antijen testi veya gözetim altında kendi kendine test). İç mekanlar da dahil olmak üzere konaklama kuruluşlarından gelen gastronomik tekliflere sadece otel misafirleri için ve sadece 22: 00’a kadar izin verilmektedir. Konuklara spa, terapi ve wellness tekliflerinin (örneğin yüzme havuzları, spor salonları, solaryumlar) sağlanmasına konaklama tesisi çerçevesinde izin verilir.
  • Aşağıdaki turist tekliflerine 21 Mayıs 2021’den itibaren izin verilmektedir:
  • Teleferik, gezi trafiğinde nehir ve göl navigasyonu, turist demiryolu trafiği, turist otobüsü trafiği,
  • Şehir ve misafir turları, açık havada dağ, kültür ve doğa turları
  • Tıbbi termal banyoların dış alanları.
    Yukarıdaki teklifleri kullanmanın ortak ön koşulu, ilgili bölgede 7 günlük insidansın 50 olması koşuluyla en fazla 24 saat önce gerçekleştirilen negatif korona testidir (PCR testi, POC antijen testi veya gözetim altında kendi kendine test). kentsel bölge aşılır hale gelir.
  • Aşılanmış ve iyileşmiş kişiler ile 6. yaş gününe kadar olan çocuklar, genel olarak geçerli ilkeler uyarınca test yükümlülüklerinden muaftır. Ek olarak, yukarıdaki açılışların detayları Devlet Ekonomi, Bölgesel Kalkınma ve Enerji Bakanlıklarının Devlet Sağlık ve Bakım Bakanlığı ile oluşturduğu çerçeve kavramlara dayanmaktadır.

2. Amatör ve amatör topluluklar , Bavyera’daki zengin kültürel yaşamın ve etkinlik manzarasının temel taşıdır. Bu nedenle Bakanlar Kurulu, 21 Mayıs 2021 tarihinden itibaren, Devlet Bilim ve Sanat Bakanlığı’nın gerekliliklerine uygun olarak, 100’ün altında sabit 7 günlük bir insidansa sahip ilçelerde ve kentsel ilçelerde amatör ve amatör topluluk örnekleri ile birlikte Halen yayımlanacak olan Devlet Sağlık ve Bakım Bakanlığı genel hijyen kavramına izin veriliyor.

3. Giriş Karantina Yönetmeliği:
Federal hükümet, yakın gelecekte yeni bir Corona Giriş Yönetmeliği çıkararak ülke çapında tek tip giriş karantina yönetmeliğini düzenlemek için yetkilendirme esasını kullanacağını duyurdu. Bu andan itibaren, önceki Bavyera’ya giriş karantina yönetmeliği artık gerekli olmayacak. Eyalet Sağlık ve Bakım Bakanlığı, Federal Korona Giriş Yönetmeliğinin yeni versiyonu yürürlüğe girer girmez Bavyera Giriş Karantina Yönetmeliğini yürürlükten kaldıracaktır.

Başbakan Dr. Söder ve Avusturya Federal Başbakanı Kurz

Başbakan Dr. Federal Meclis Üyesi Markus Söder: “Kanıtlanmış gelenek: Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz ile kırsalda Eyalet Şansölyeliği’nde değişim.

Bavyera ve Avusturya yakın arkadaşlar ve ortaklardır. Corona’dan ikimiz de çok etkilendik. Şimdi uzun bir ev yolculuğundayız.

12.Mayıs 2021 den itibaren Avusturya ve Bavyera arasındaki küçük sınır trafiği, akrabaları ziyaret etmek ve alışverişe çıkmak yeniden mümkün olacak. Whitsun tatillerinden itibaren turizm, acil durum freninin izin verdiği yerde açılacak. Corona’dan sonra, dijitalleşme ve araştırma üzerine fikir alışverişinde bulunmak için bir ekip oluşturacağız. ”
Almanca Basın Açıklaması.

İzinYoluHaber

İzinYoluHaber

Avrupa, Türkiye ve Dünyadan tüm haberleri, uluslararası ve ulusal haber kaynaklarını takip ederek, en son ve güncel haberleri sizlere sunuyoruz.

BenzerPaylaşımlar

Sonraki Paylaşım

Bir Cevap Yazın

Popüler Paylaşımlar

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.