19.9 C
Berlin
Salı, Ağustos 16, 2022
spot_img

İngiltere’den ayrılacak yolcular için yeni şartlar

Mart Pazartesi gününden itibaren, İngilteretopraklarından ayrılacak tüm yolcuların mevcut kısıtlamalara uygun olarak seyahat amacına izin verildiğini belirten yeni bir form  doldurmaları gerekmektedir.

Uluslararası seyahat için yasal olarak izin verilen nedenler şunları içerir:

– iş – Eğitim – gönüllülük;

– tıbbi nedenler veya insani gerekçeler (diğer kişilere bakmayla ilgili eylemler); – düğünler, cenazeler ve ilgili etkinlikler.

İngiltere’den ayrılacaklar  beyannameleri aşağıdaki adresten indirebilir.

https://www.gov.uk/government/news/mandatory-form-for-international-travel-launched-to-prevent-illegal-trips 

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/967118/declaration-form-for-international-travel.pdf

Beyanı doldurmak için alanlar, PDF dosyasının (yukarıdaki internet bağlantısını kullanarak ulaştığınız) ikinci ve üçüncü sayfalarında bulunur. Doldurulan form indirilmeli, imzalanmalı, kağıda yazdırılmalı veya dijital bir cihaza indirilmelidir.

Taşıyıcılar, uçağa binmeden veya seyahat için kayıt yaptırmadan önce doldurulmuş formları kontrol edecek (çevrimiçi veya gişede). Tamamlanmış bir beyanı olmayan yolcuların rezervasyonu yapılan ulaşıma erişimi reddedilebilir. Taşıyıcıların ayrıca web sitelerinde formun ayrılmadan önce doldurulması gerektiğini belirtmeleri gerekecektir.

Kaynak:bulhaber

Serdar
Serdarhttp://izinyolu-gurbetciler.de
Avrupa, Türkiye ve Dünyadan tüm haberleri, uluslararası ve ulusal haber kaynaklarını takip ederek, en son ve güncel haberleri sizlere sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

Sosyal Medyada Biz

302,659BeğenenlerBeğen
110,385TakipçilerTakip Et
60TakipçilerTakip Et
346,285TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
19,826AboneAbone Ol
- Reklam Alanı -spot_img

Son Konular

Language »