19.9 C
Berlin
Salı, Ağustos 16, 2022
spot_img

Nakliyeciler, Kapitan Andreevo’ da protesto düzenledi

Nakliyeciler, Kapitan Andreevo’ da protesto düzenledi

Nakliyeciler bugün  Kapitan Andreevo sınır kapısındaki bir protesto düzenlediler. NakliyecilerinKapitan Andreevo sınır kapısındaki barışçıl protestolarının ardından Uluslararası Taşımacılar Birliği (SMP) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Angel Trakov ile Türkiye Şubesi (UND) Başkanı Çetin Nuhoğluarasında bir çalışma toplantısı düzenlendi. Görüşmede, Bulgaristanile Türkiye arasındaki sınır kapılarının hem Kapitan Andreevosınır kapısından hem de Lesovo sınır kapısından geçilmesi konuları görüşüldü.

Çalışma toplantısında, iki ülke yönetimleri tarafından alınması gereken en acil önlemlerin bir listesi hazırlandı:

Bulgaristan tarafında Sınır Polisi ve Gümrük Dairesi kadrosu sorununu çözmek için çaba gösteriyorlar. Çalışan görevli sayısını artırmak ve en az bir ekip daha oluşturmak istiyorlar.

Ek bir koridor sorununu çözmek için (“frigo koridoru”) Türk tarafına, Bakanlar Kurulu’nun kurulmasına çoktan karar verdiği ve inşaatı için bir kamu ihalesinin yıl sonuna kadar açıklanacağı bilgisi verildi.

Türkiye Cumhuriyeti saat farkı sorununu çözmek zorunda kalmayacak. Şu anda vardiya değiştirirken saat farkından dolayıgünde yaklaşık 3-4 saat kaybediliyor. İki ülke mesai saatleri aynı zamana denk getirilerek sorun çözülecek.

Tır kuyrukları, iki örgütün günün erken saatlerinde protesto düzenlemesine neden oldu. Son aylarda, sürücüler sınır geçişlerinde işlem yapmak için 90 saat beklemekzorunda kaldı. İki birliğe göre  (SMP ve UND)  sorun geçici çözümlerle giderilemez ancak uzun vadeli çözümler bulmak gerekiyor.

Kaynak:bulhaber

Serdar
Serdarhttp://izinyolu-gurbetciler.de
Avrupa, Türkiye ve Dünyadan tüm haberleri, uluslararası ve ulusal haber kaynaklarını takip ederek, en son ve güncel haberleri sizlere sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

Sosyal Medyada Biz

302,659BeğenenlerBeğen
110,385TakipçilerTakip Et
60TakipçilerTakip Et
346,285TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
19,826AboneAbone Ol
- Reklam Alanı -spot_img

Son Konular

Language »