19.9 C
Berlin
Salı, Ağustos 16, 2022
spot_img

THY’den önemli duyuru: Iç hat uçuslarda PCR test şartı aranıcaktır

T.C. İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca, 6 Eylül 2021 itibarıyla iç hat uçuşlarımızda aşısız ya da Covid-19 geçirmemiş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun ya da olmasın tüm 18 yaş ve üzeri yolcularımızda, uçuş tarihine göre son 48 saat içerisinde numunesi alınmış PCR testinin negatif olması şartı aranacaktır. Covid-19 aşılamasını tamamlamış veya T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından bağışık kabul edilen süre içerisinde hastalığı geçirmiş yolcularımız için test zorunluğu bulunmamaktadır. Aşılama, bağışıklık durumu ve PCR sonuçlarının uçuşa uygunluğunun kontrolü HES kodu üzerinden yapılacaktır. Uçuşa kabul kriterlerine uygunluğunuzun HES kodu üzerinden sorgulanabilmesi için Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden paylaşım onayı vermeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için “Kurallar ve Koşullar” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

T.C. İçişleri Bakanlığı genelgesi çerçevesinde 6 Eylül itibarıyla iç hat seferlerimizde başlatılan uçuşa kabul kriterleri uygulaması uyarınca, 20.08.2021 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 06.09.2021 – 31.12.2021 tarihleri arasında uçuşuna katılamayan tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı yolcularımızın;

Ücretsiz değişiklik hakkı

Yeni rezervasyonun iç hat seferlerinde 31.03.2022 tarihine kadar (21.01.2022 – 06.02.2022 sömestr dönemi hariç) gerçekleşecek bir uçuşa yapılması durumunda, değişiklik işlemleri ücretsiz yapılacaktır.
Yolcularımızın işlemlerini gerçekleştirebilmesi için ‘kalkış saatinden önce işlem yapma kuralı’ aranmayacaktır.
Aynı rezervasyon kaydındaki 18 yaş altı yolcularımız da ücretsiz değişiklik hakkından yararlanabilecektir.
Biletin açığa alınması

Biletin geçerliliği 31.03.2022 (dâhil) tarihine kadar uzatılacak olup, biletin açıkta bekleme hakkı bulunmaktadır. Yolcularımız bu kapsamda açıkta bekleyen biletlerini 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar –sömestre dönemi hariç- yapılacak seferlere almak kaydıyla ücretsiz değiştirerek kullanabilirler.
Gerekli işlemler Türk Hava Yolları satış ofisleri, biletin satın alındığı acenteler ve çağrı merkezimiz tarafından yapılabilecek olup yolcularımızın havalimanı kontuarlarına uğramalarına gerek bulunmamaktadır.

T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede belirtilen kriterlere uymayan yolcularımız, check-in işlemlerini gerçekleştiremeyecek olup uçuşa kabul edilemeyeceklerdir. Son 48 saat içerisinde numunesi verilmiş PCR test sonucu pozitif çıkan veya uçuş için gerekli şartları sağlayamayan yolcularımız, T.C. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge çerçevesinde uçuşlarımıza kabul edemeyeceğimiz yolcularımız için tanınan haklar çerçevesinde işlem yaptırabilirler.

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarımızda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.
Uygulama 18 yaş ve üzeri tüm yolcular için geçerlidir.
Yurt içi aktarması bulunan yurt dışı uçuşlar (Örn: İstanbul aktarmalı Trabzon-Londra uçuşu) uygulama kapsamının dışındadır.
Yolcularımızın check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. Onay süreci aşağıdaki ekran görüntülerinde anlatılmıştır.

Kanyak:THY

Serdar
Serdarhttp://izinyolu-gurbetciler.de
Avrupa, Türkiye ve Dünyadan tüm haberleri, uluslararası ve ulusal haber kaynaklarını takip ederek, en son ve güncel haberleri sizlere sunuyoruz.

Sosyal Medyada Biz

302,659BeğenenlerBeğen
110,385TakipçilerTakip Et
60TakipçilerTakip Et
346,285TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
19,826AboneAbone Ol
- Reklam Alanı -spot_img

Son Konular

Language »