2.9 C
Berlin
Cuma, Ocak 27, 2023

İngiltere’de Kızıl ve Grip vakalarında ciddi artış başladı

- Advertisement -

COVID-19 ve grip vakaları artışa geçerken, İngiltere 10 yaş altı çocuklarda görülen, aynı zamanda yetişkinlerde de görülebilen kızıl hastalığının anormal düzeyde arttığını duyurdu.

İngiltere Ulusal Sağlık Kurumu (UKHSA), kızıl hastalığına dikkat etme çağrısı yaptı ve kızıl hastalığı vakalarında artış görüldüğü belirtilerek Kızıl hastalığından bu yıl toplamda 122 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Kızıl hastalığı Covid-19 gibi öksürme ve yakın temas, ortak alanların kullanımı ve kıyafetler yoluyla geçebildiğine dikkat çeken doktorlar, Çocuklarda belirtiler görülmesi halinde okula gönderilmemesini ve karantinaya alınmasını belirtiyor.

Kızıl Hastalığı Nedir?

A grubu streptokok adı verilen bazı bakterilerin neden olduğu, boğaz ağrısı, ateş, baş ağrısı ve döküntü ile seyredebilen bir hastalıktır. Kızıl hastalığı, vücudun çoğunu kaplayan parlak kırmızı bir döküntü olarak kendisini gösterir. Hemen her kızıl hastalığı vakasında aynı zamanda boğaz ağrısı ve yüksek ateş belirtileri görülür.

Kızıl hastalığı en yaygın olarak 5 ila 15 yaş arası çocuklarda görülür. Geçmişte ciddi ve ağır bir çocukluk hastalığı olarak görülse de, modern antibiyotik tedavileri sayesinde günümüzde artık daha az tehdit içeren bir hastalıktır. Yine de, kızıl hastalığı doğru ve düzenli bir şekilde tedavi edilmemesi durumunda daha ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler