-0.7 C
Berlin
Cumartesi, Ocak 28, 2023

Online satış platformu Amazon, TikTok’a dönüşüyor

- Advertisement -

Dünyanın en popüler online internet satış platformu Amazon, mobil uygulama tasarımında değişiklikler yapıyor. Videodan alışveriş dönemini başlatan TikTok’a benzemeye çalışan Amazon yeni uygulama tasarımını paylaştı.

Amazon şirketi, TikTok’taki fenomenlerin ürün tanıtım videoları gibi ürünle ilgili tanıtım videoları tam ekran olarak gösteriliyor olacak ve müşteriler ise bu tanıtım videolarında yer alan ürünleri açılan popup ekrandan satın alabilecek.

Watchful (dikkatli) isimli yapay zeka araştırma platformu tarafından yapılan açıklamalara göre Amazon , TikTok’un tasarımına benzeyen sekmede ürünlerin gerçek halini gösteren video/fotoğraf paylaşımlar yapılabilecek ve paylaşımdaki ürünleri popup sekmesinde listeleyebilecekler bu sayede kullanıcılar yeni ürünler keşfedebilecek.

Arama bölümüne eklenen dört köşeli, elmasa benzeyen ikona sahip yeni ekran beğen, paylaş ve seçenekler düğmesine sahip olurken ürüne ait küçük görsel düğmesi ile de paylaşımdaki ürünün satın alabilmesi kısayol sunuyor olacak. Henüz geliştirilme aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.

Dünyanın en büyük online satış platformu Amazon, tasarımında değişiklikler yapıyor ve ortaya çıkan ekran görüntülerinde tasarım değişikliğindeki en dikkat çeken kısım TikTok’un akış sayfasına benzeyen “For You” sekmesi oldu.

Konu hakkında iddialara göre şirket, bu sekme içerisinde TikTok’taki fenomenlerin ürün tanıtım videoları gibi ürünle ilgili tanıtım videoları tam ekran olarak gösteriliyor olacak ve müşteriler ise bu tanıtım videolarında yer alan ürünleri açılan popup ekrandan satın alabilecek.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler