-0.7 C
Berlin
Cumartesi, Ocak 28, 2023

İstanbul havalimanı Avrupa’yı solladı

- Advertisement -

İstanbul Airport (Havalimanı) şu an Avrupanın en yoğun uçak trafiğini karşılayan tek havalimanı oldu. Pandemi döneminde Avrupa’da birçok uçak firması iflasın eşiğine geldi, Türkiye buna rağmen dünyanın en büyük Havalimanı açılışını yaptı. Ortadoğu hava trafiğinin de aktarma merkezi haline gelen İstanbul airport aylık binden fazla uçağı ve milyonlarca yolcuyu ağırladı.

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (EUROCONTROL) 25 Kasım – 1 Aralık 2022 arasındaki istatistiklerine göre; İstanbul Havalimanı, günde ortalama 1210 uçuş ile Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu.

İkinci sırada 1153 uçuş ile Londra Heathrow Havalimanı ve 1108 uçuş ile Paris-Charles de Gaulle Havalimanı takip etti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, “İstanbul Havalimanı Avrupa’daki en yoğun 10 havalimanı içerisinde 2019 yılı performansının üzerine çıkabilen tek havalimanı olarak öne çıkmıştır” ifadesini kullandı.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler