-0.7 C
Berlin
Cumartesi, Ocak 28, 2023

Pazarkule Sınır Kapısı 2023 yılında yeni hali ile gurbetçileri karşılayacak

- Advertisement -

Yunanistan’ın Kastanies sınır kapısına çıkan Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki modernizasyon çalışmalarının 90%’nı tamamlandı
Pazarkule Sınır Kapısı, 20 Nisan 1952 tarihinden bu yana tek peron olarak hizmet vermektedir. Edirne’nin Merkezine bağlı Karaağaç Mahallesinde Türkiye – Yunanistan arasındaki küçük alternatif sınır kapısıdır. Pazarkule Sınır Kapısı, Edirne’nin merkezine 7 km mesafede olup genellikle günübirlik giriş-çıkış yapanlar tarafından kullanılmaktadır.


Yaz sezonunda ise sınırlarda beklemelerin 15 saatleri bulduğu zamanlarda iyi bir alternatiftir. Şimdiye kadar tek peronla hizmet veren Pazarkule sınır kapısı 2023 yılından itibaren 3 giriş ve 3 çıkış peronu olmak üzere 6 peronla hizmet verecek.

4 bin metrekare gümrük sahası ise 22 bin metrekareye kadar genişletilecek. Yapılan yenileme çalışmaları sonrası modern bir görünüme kavuşacak olan Pazarkule Sınır Kapısı’nda X-RAY arama hangarı, sosyal ve personel binaları da yer alacak.

İpsala, Hamzabeyli ve Kapıkule Sınır kapılarının yükü azalacak


İpsala, Hamzabeyli ve Kapıkule Sınır Kapılarında oluşan yoğunluk büyük ölçüde azalacak. Özellikle yaz sezonunda oluşan yoğunluğunun önüne geçilecek ve rahatlama olacak. Modernizasyon çalışmalarının 3-4 ay süre içerisinde tamamlanacak.

İZİN YOLU

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler