7.5 C
Berlin
Salı, Mart 21, 2023

Almanya – Aylık 49 euroluk toplu taşıma biletinin tarihi belli oldu

- Advertisement -

Almanya’da federal hükümet ve eyalet yönetimleri 49 euroluk toplu taşıma bileti konusunda anlaşmaya vardı. Biletler mayısta kullanıma sunulacak.

Almanya Ulaştırma Bakanları Konferansı başkanı Oliver Krischer, çalışma grubu toplantısının ardından Cuma günü yaptığı açıklamada, “Birçok kişinin dileği 1 Mayıs’ta gerçekleşecek.” ifadesini

Türkiye Almanya’daki 14’üncü konsolosluğunu Kassel’de açacak
Türkiye Almanya’daki 14’üncü konsolosluğunu Kassel’de açacak
Bölgesel otobüs ve trenler için ülke çapında bilet satışının 3 Nisan’da başlayacağını söyleyen Krischer, yalnızca bu konularda ilerleme kaydedilmediğini, aynı zamanda “gerçekten önemli noktalarda” nihai anlaşmaya da varıldığını dile getirdi.

Federal hükümet ve yerel yönetimler arasında varılan anlaşma Avrupa Komisyonu’nun onayına tabi. AB rekabet gözlemcisi şu anda devlet yardımı yasalarını ihlal edip etmediğini inceliyor.

Krischer federal ve eyalet hükümetlerinin, işverenlerin çalışanları için yüzde 5 indirimle satın alabilecekleri “iş bileti” konusunda da anlaşmaya vardığını söyledi.

Elde edilen bilgilere göre, Ulaştırma Bakanı Volker Wissing tamamen dijital bir bilet hedeflese de henüz bu konuda bir anlaşmaya varılmadı. Ancak, Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV) geçtiğimiz günlerde, toplu taşıma şirketlerinin en azından şimdilik kağıt bilet verebilmelerini talep etti. VDV’ye göre, tüm ulaşım şirketlerinin dijital bilet sunma olanağı bulunmuyor.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Sirbistan Horgoš Gümrüğü – Araçtaki tüm boşluklar Uyuşturucu Haplarla doldurulmuş

Sırbistan - Macaristan Horgoš Sınır Kapısında geniş Çaplı bir aramada bir Araçın her Bölmesini Uyuşturucu Maddesi olarak bilinen Haplar...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler