7.5 C
Berlin
Salı, Mart 21, 2023

Almanya’dan deprem bölgelerine mobil vize sistemi

- Advertisement -

Almanya.Depremzedelerin Almanya’daki yakınlarının yanına gidebilmesi için bölgede mobil vize sistemi hayata geçirilecek.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock ile İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinin ardından deprem bölgesine geldi.

Depremzedelerin Almanya’daki yakınlarının yanına gelebilmesi için vize sürecini kolaylaştırma taahhüdünü hatırlatan Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, ilk aşamada deprem bölgelerine gidecek bir mobil vize sisteminin hayata geçirileceğini açıkladı. Baerbock,pasaportunu depremde kaybetmiş olanlara da Türk makamları aracılığıyla yardımcı olunabileceğini belirtti.

108 milyon euro yardım

DW Türkçe’nin haberine göre Baerbock, Berlin’in Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen bölgeler için 50 milyon euroluk bir yardımda daha bulunacağını açıkladı.

Bu yardımın 33 milyon eurosunun Türkiye’ye ayrıldığı, kalan 17 milyon eurosunun ise Birleşmiş Milletler (BM) ve sivil toplum örgütleri üzerinden Suriye’nin kuzeyindeki depremzedelere ulaştırılacağını belirten Baerbock, Almanya’nın böylece deprem bölgesine toplam 108 milyon euro yardım yapmış olacağını ifade etti.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Sirbistan Horgoš Gümrüğü – Araçtaki tüm boşluklar Uyuşturucu Haplarla doldurulmuş

Sırbistan - Macaristan Horgoš Sınır Kapısında geniş Çaplı bir aramada bir Araçın her Bölmesini Uyuşturucu Maddesi olarak bilinen Haplar...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler