11.6 C
Berlin
Salı, Mart 21, 2023

Ege ile Akdeniz bağlanıyor! Aydın ie Denizli arası Otoban açılıyor

- Advertisement -

Aydın – Denizli arasında büyük Otoban açılıyor – Köy Yollarını kullanmak Zorunda kalan Vatandaşlar Yeni Otobandan dolayı çok Mutlu.

Yaz Sezonunda birçok Gurbetci İzmir – Antalya arasında bu Yolu kullanacak.
Eski yolu Kullananlar bilir 1 Şerit Gidiş-Geliş Yol çok Yoruyor ve Yaz Sıcağında  Tehlikeli oluyordu.

AYDIN – DENİZLİ OTOYOLU PROJESİ 

​ ​

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi 163 km (140 km 2×3 şeritli) otoyol, 23 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 km uzunluğundadır.

Aydın-Denizli Otoyolu, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar’a ulaşmakta, Büyük Menderes Nehri’nin güneyinden Hamidiye ve Yazırlı yerleşkelerinin kuzeyinden Kuyucak İlçesi’nin güneyine ulaşmaktadır. D585 (Aydın-Denizli) Ayr.-Karacasu Devlet Yolunu geçen Otoyol, Karapınar’ın kuzeyinden Azizabat ve Yamalak yerleşkelerinin güneyinden D320 Aydın-Denizli Devlet Yoluna paralel devam etmektedir. Sarayköy’ün güneyinden devam eden Otoyol, Kumkısık mevkiinde D320 Devlet Yolunun kuzeyine geçmektedir. Buradan itibaren Denizli İlini çevreleyen Otoyol, Çeltikçi-Korucuk-Kocadere istikametinde devam edip, Kocabaş mevkiinde sonlanmaktadır.

Aydın-Denizli Otoyolu, Aydın ve Denizli gibi kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale ve Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Otoyol ile Ege Bölgesindeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine kesintisiz, yüksek hızlı güvenli ve konforlu ulaşım sağlanmış olacaktır.

Aydın-Denizli otoban yolu ne zaman bitecek?
Bağlantı yollarının bir kısmı bitti, bir kısım menfezler, köprüler yapıldı ve tamamlandı. Bazı bölgelerde asfaltlama çalışmaları yapılıyor ve tamamlanıyor. Temel amacımız bütün boyutlarıyla yolu güvenli bir şekilde hazırlayarak trafiği açabilmek. Yolun bir bölümünün 2023 yılı içerisinde açılması planlanıyor.
- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Sirbistan Horgoš Gümrüğü – Araçtaki tüm boşluklar Uyuşturucu Haplarla doldurulmuş

Sırbistan - Macaristan Horgoš Sınır Kapısında geniş Çaplı bir aramada bir Araçın her Bölmesini Uyuşturucu Maddesi olarak bilinen Haplar...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler