2.9 C
Berlin
Cuma, Ocak 27, 2023

Isveç – Medeniyetin göbeğinde Kuran Yakıldı üstelik Politikacı aracılığıyla

- Advertisement -

Isveçde Irlcılık ve Sebebi belli olmayan Kuran Yakma Eğlemine izin.

Danimarkali aşırı Sağcı Stram Kurs partisi lideri Rasmus Paludan’ın Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakması için izin verilmesine Türkiye’nin tepkisi sert oldu.

Stockholm’deki Türk büyükelçiliği önünde Kuran’ın bir nüshasını yakıyor. Dünya çapında protestolar var – İsveç de “İslamofobik provokasyonu” kınıyor.

Dünyanın heryerinden İsveçe Protesto yağıyor.

Aşırı sağcılar tarafından Stockholm’deki Türk büyükelçiliği önünde Kuran’ın yakıldığı gösteri İslam dünyasında öfkeye yol açtı ve İsveç ile Türkiye arasındaki gerilimi artırdı. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Müslümanların “kutsal değerlerine” aykırı “tahrik edici eylemi” kınadı.

İsveç makamları görüşmeyi onayladığı için Türkiye, İsveç savunma bakanının ziyaretini iptal etti. arasındaki ilişkiler

İsveç ve Ankara, İsveç’in NATO’ya katılma başvurusu nedeniyle zaten çok gergin. Türkiye ve Macaristan, İsveç’in askeri ittifaka üyeliğini henüz kabul etmeyen 30 NATO ülkesi arasında sadece Türkiye ve Macaristan.

İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson, 27 Ocak’ta yapılması planlanan ziyareti sırasında Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğine karşı tavrından vazgeçmesini sağlamak istedi.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler