8.4 C
Berlin
Salı, Mart 21, 2023

Kapıkule Sınır Kapısında Her Yolcu Yüz Tarayıcıdan geçecek – Sezonda Beklemeler Uzayacak

- Advertisement -

Kapıkule Sınır Kapısı. Her yıl binlerce gurbetçinin geçiş yaptığı Kapıkule sınır kapısında yeni yüz tanıma sistemi devreye girdi. Araçlarıyla Türkiye’den çıkan herkes aracından inip yüzünü tanıtmak zorunda olacak.

Yıllık izinlerini geçirmek için Türkiye’ye giden ve izinlerini tamamlayıp dönüş yoluna geçen gurbetçiler, Edirne’deki sınır kapılarında yoğunluk oluşturuyor.

Araçtan inip yüz tanıma sistemine girilmesi gerekecek

Karayoluyla Türkiye’den dönüşlerde Kapıkule gümrük kapısında yeni uygulama başlatıldı. Yeni alınan güvenlik uygulamasına göre, Türkiye’den araçlarıyla çıkış yapan herkesin arabadan inip yüz tanıma sistemine girmesi gerekiyor.

Gurbetçilerin, sınır kapısında polis çıkış noktasında bulunan kameraların karşısında durup yüzlerini göstermeleri gerekecek. Her ne kadar bu yenilik Türkiye’nin güvenliği açısından daha iyi olsa da, özellikle gurbetçilerin yoğun olduğu yaz döneminde birçok gecikme ve yoğunluğa neden olacak gibi duruyor.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Sirbistan Horgoš Gümrüğü – Araçtaki tüm boşluklar Uyuşturucu Haplarla doldurulmuş

Sırbistan - Macaristan Horgoš Sınır Kapısında geniş Çaplı bir aramada bir Araçın her Bölmesini Uyuşturucu Maddesi olarak bilinen Haplar...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler