-0.1 C
Berlin
Cumartesi, Ocak 28, 2023

Schengende Şok Karar bu Ülkeler Schengende olmayacak!

- Advertisement -

Avrupa Birliği Schengen kararı sonuçlarını açıkladı. kararda üzülen ve sevinen taraflar varken, karara veto geldi! 8 Aralık 2022 Schengen için buluşan Avrupa Birliği Ülkelerinin buluşması uzlaşmayla sona erdi.

Karar sonucu iki ülkeyi üzdü birini sevindirdi. Hollanda’nın Romanya’yı Bloke etmesini biliyorduk, Fransa ve Almanya’nın Hollanda’yı ikna etme çabalarını da. Fakat hiç beklenmedik yerden Romanya ve Bulgaristan veto edildi ve Birliğe girmelerine engel olundu.

Kilit ülke Avusturya’nın vetosuyla Romanya ve Bulgaristan Schengene giremezken Hırvatistan 1 Ocak 2023 den itibaren Schengene üye oldu. Bu iki ülkedeki yolsuzluk kararın nedeni oldu. Para karşılığı Schengen Vizesi verebileceğini düşünülen bu ülkeler AB ye yolsuzluk yapıp Vize satabilecekleri AB’yi bu karara yitti.

İlerleyen dönemde ne olur bilinmez ama bu iki ülke baya güven kazanması gerekecek buda önümüzdeki dönemde olmayacağı kesin.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler