2.9 C
Berlin
Cuma, Ocak 27, 2023

Wizz Air Türkiyeye uçmaya başlıyor

- Advertisement -

Wizz Air artık Türkiye uçuşlarına uçacak.

Macaristan merkezli düşük maliyetli hava yolu şirketi Wizz Air, mart ayından itibaren Avrupa’nın üç kentinden İGA İstanbul Havalimanı’na seferlere başlayacak. Wizz Air Bağlantı Planlama Direktörü Evelin Jeckel, “İstanbul’a Avrupa’dan 4 tane yeni bağlantı başlatacağız. İstanbul Havalimanı’na hiç uçmamıştık. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Wizz Air’in uçuşlara başlayacak olması dolayısıyla İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Giden Yolcu Terminali’ndeki otelde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Wizz Air Bağlantı Planlama Direktörü Evelin Jeckel, 18 yıl önce faaliyete başlayan ve Avrupa’da hızlı büyüyen şirketiyle ilgili bilgi verdi.

Amaçlarının insanları düşük ücretlerle taşımak olduğunu belirten Jeckel, koronavirüs salgını nedeniyle şirketin büyümesinin durduğunu, 2021’de tekrar büyümeye başladıklarını söyledi.

Bu yılın sonunda 200’den fazla uçağın filolarında yer alacağını anlatan Jeckel, “Bu, bize benzersiz bir büyüme getirecek. 54 ülkeden bin rotaya uçuyoruz” dedi.

“Pazara 400 bin koltuk sunmuş olacağız”

Jeckel, İstanbul’a uçuş başlatmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şu bilgileri verdi:

“İstanbul’a Avrupa’dan 4 tane yeni bağlantı başlatacağız. Macaristan Budapeşte’den, Romanya Yaş’tan (Iaşi) ve İngiltere’de Londra’nın Luton ve Gatwick havalimanlarından. Budapeşte ve Londra’dan günlük uçuşlar olacak. Yaş’tan haftada 3 kez uçuş gerçekleşecek. İstanbul Havalimanı’na hiç uçmamıştık. Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Marttan itibaren direkt olarak bu destinasyonlara Avrupa’dan uçabileceksiniz.”

Yolcuların çok cazip ücretlerle uçabileceğini anlatan Jeckel, “Pazara 400 bin koltuk sunmuş olacağız. Aynı zamanda çeşitli noktalardaki ağımızın içinde 12 bağlantı da olacak. Birleşik Krallık’tan, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, Romanya ve Macaristan’dan. Bu sayede birçok turist gelebilecek. Türkiye, Avrupalılar için gerçekten çok popüler bir destinasyon. Aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri için de öyle. Düşük ücretli uçuşları Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler