7.5 C
Berlin
Salı, Mart 21, 2023

Belçika – Trenler Grev nedeniyle an itibâriyle durdu

- Advertisement -

Belçika – Kamuda 10 Mart Cuma günü ilan edilen grev nedeniyle 9 Mart Perşembe 22:00’den 10 Mart Cuma gününe kadar gün boyu tren seferleri etkilenecek.

 

SNCB, çalışacaklarını belirten personellerden yola çıkarak, bunun mümkün olduğu illerde alternatif bir tren seferi geliştirmiştir. Gezginler, uygulama veya SNCB web sitesi aracılığıyla yolculuk planlayıcıda Perşembe sabahından itibaren alternatif hizmete erişebilir.

Infrabel’in güvenli tren operasyonları için gerekli olan Namur ve Liège’deki sinyal kutuları, personel eksikliği nedeniyle tamamen veya kısmen kapalı kalacak ve Namur eyaletinin çoğu yerinde, Lüksemburg’da, Valon Brabant’ın (Ottignies ) bir bölümünde ve arasında tren operasyonlarını kısıtlayacaktır. Liège ve Huy mümkün olmayacak.

Ülkenin başka yerlerinde sinyal kabinleri normal şekilde çalışarak alternatif tren operasyonlarına izin verecek ve trenlerin toplam üçte biri 9 Mart Perşembe 22:00 ile 10 Mart Cuma günleri arasında tüm gün çalışacak.

Pratikte bu şu anlama gelir:

• 2 IC treninden 1’i (ülkedeki ana şehirler arasındaki bağlantı) çalışacak.
• 1 S-tren (banliyö servisi) ve 1 L-tren (otobüs servisi) çalışacak.
• P trenleri (sabah ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde) zorlukla çalışacaktır.
• Ülke çapında birçok tren istasyonunda çok az hizmet var veya hiç yok.

SNCB, ilgili yolculara mümkünse uzaktan çalışmalarını veya bir alternatif aramalarını tavsiye ediyor. 11 Mart Cumartesi sabahından itibaren tren seferleri normale dönecek.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Sirbistan Horgoš Gümrüğü – Araçtaki tüm boşluklar Uyuşturucu Haplarla doldurulmuş

Sırbistan - Macaristan Horgoš Sınır Kapısında geniş Çaplı bir aramada bir Araçın her Bölmesini Uyuşturucu Maddesi olarak bilinen Haplar...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler