-0.1 C
Berlin
Cumartesi, Ocak 28, 2023

Türkiye Bulgaristan Işbirliği Güçleniyor

- Advertisement -

Türkiye – Bulgaristan. Iki Ülke arasında Tren Seferleri arttırılacak.

Karayolu Trafiğini hafifletmek ve Demiryolu Bağını daha verimli kullanmak için iki Ülke arasındaki taşıma kapasitesi ve sefersayısı arttırılıyor.

Sefer sayısı 12 ye çıkıyor.

TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, Bulgaristan Demiryolları Altyapı Genel Müdürü Zlatin Krumov başkanlığındaki Bulgar heyetle iki ülke ilişkilerine katkı sağlayacak verimli bir görüşme yaptıklarını söyledi. Görüşmede, daha önceki temaslar sonucu alınan kararlarda ilerleme durumlarının ve saha çalışmalarının güncel takibini değerlendirdiklerini belirten Hasan Pezük; “Kapıkule Gar’a gerçekleştirdiğimiz teknik ziyaretimizde, mübadele süreçlerinin hızlandırılması için alınan tedbirleri yerinde inceledik. İki ülkenin sosyal ve ekonomik bağlarının demirağlarla daha fazla güçlenmesi adına Bulgar mevkidaşlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz.”dedi.

Türkiye ile Bulgaristan arasında”Svilengrad-Kapıkule Demiryolu Sınır Geçiş Faaliyetlerinin ve Kapıkule Sınır Mübadele Garındaki Demiryolu Sınır Hizmetlerinin Düzenlenmesine İlişkin Anlaşma’nın eklerinde yapılan düzenlemeler sayesinde sınır geçiş işlemlerinde yaşanan aksaklıkların giderildiğine değinen TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük,”Sınır geçişlerinde yaşanan yoğunluğa rağmen önceki aylarda bu sayıyı 11 trene çıkardık.Şimdi bunun önce 12,sonrasında ise daha fazla rakama yükseltmeyi planlıyoruz.”diye konuştu.

 

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler