-0.7 C
Berlin
Cumartesi, Ocak 28, 2023

Türkiye Gabar dağında 150 milyon varil petrol keşfetti

- Advertisement -

Türkiye. Gabar Dağında asrın Keşfi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Gabarda 150 Milyon Varil Ham Petrol Yatağı bulunduğunun Müjdesini verdi.

 

13 Aralık 2022 Türkiye Terörden temizlenen Noktalarda her gün Araştırma Çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hal böyleyken Türkiye’nin her karış Toprağının ne kadar değerli olduğunu Temsil ediyor.

Dünya Enerji konusunda özellikle içinde bulunduğumuz Dönemde büyük sıkıntı yaşarken Türkiye her gün Doğal Kaynaklarıyla ve Milli Mühendisliğiyle Enerjide Çağ açmaya devam ederken Dışa bağlılığı giderek azaltıyor.

 

Bulunan Noktaya Mayın Temizliği yapan Şehit Esma Çevik adı verildi. Ham Petrol Çıkarılmaya başlandığında Günlük 5 bin Varillik Üretim gerçekleşecek.

Petrolün değeri 12 Milyar Dolar! Kalite bakımından üst düzeyde olduğu bildirilen Petrolün değeri 12 Milyon Dolar değer biçildi. Adana’da 8 Milyon Varil günde 1500 Varil Ham Petrole tekabül ediyor ve şu an çıkartılıyor.

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Avrupa Gayri Safi Yurtiçi Hasıla Iniş ve Çöküş – Türkiye Rekora doğru gidiyor

Avrupanın ve Türkiyenin 2023 için Gayri Safi Yurtiçi Hasılası nasıl olacak? Geçen yılın başındaki birçok olumsuz tahmine rağmen, Avrupa'daki genel...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler