7.5 C
Berlin
Salı, Mart 21, 2023

Almanya – Grevler birçok yerde toplu taşımayı felç etti

- Advertisement -

Almanya.Tüm gün sürecek olan toplu taşıma uyarı grevleri sabah saatlerinde başladı.

Yedi federal eyalette, otobüsler ve trenler, Stuttgart’tan Hannover’e birçok yerde hareketsiz duruyor. Birkaç federal eyalette sabahın erken saatlerinde yerel toplu taşıma araçlarında büyük çaplı uyarı grevleri başladı. Şimdiye kadar, yedi federal eyaletten otobüs ve trenlerdeki aksaklıklar bildirildi.

-Hessen

-Kuzey Ren-Vestfalya (NRW)

-Baden-Württemberg

-Bavyera (Bayern)

-Saksonya (Sachsen

-Aşağı Saksonya (Niedersachsen)

-Rheinland-Pfalz

etkileniyor.

Hizmet sendikası ver.di ve memurlar derneği dbb tüm gün uyarı grevi çağrısında bulundu. Bunu yaparken, belediyelerde ve federal hükümette kamu sektörü için mevcut toplu pazarlık turunda taleplerini desteklemek istiyorlar. Bugünün uyarı grevlerinin odak noktası Ruhr bölgesi ve Rheinland olmalıdır. S-Bahn’ı ve özel ulaşım şirketleri ile Deutsche Bahn etkilenmedi. Etkilenen federal eyaletlerde ve şehirlerde, uyarı grevlerinin bazen büyük etkileri sabahtan beri kademeli olarak ortaya çıkıyor. Ver.di maaş görüşmeleri dışında Bavyera’da da grev var. Etkilenen federal eyaletlerdeki duruma genel bir bakış.

haber:tagesschau

- Advertisement -
- Advertisement -

En son haberler

Sirbistan Horgoš Gümrüğü – Araçtaki tüm boşluklar Uyuşturucu Haplarla doldurulmuş

Sırbistan - Macaristan Horgoš Sınır Kapısında geniş Çaplı bir aramada bir Araçın her Bölmesini Uyuşturucu Maddesi olarak bilinen Haplar...
- Advertisement -

Bunlarıda okumalısınız

ilgili haberler